מוסיקה בבקשה:
פילים ממליצה על
רדיו מהות החיים
 
עבור לאתר מהות החיים

שתפו את אתר PILIM
FacebookTwitter


 

ספרו על אתר פילים לחברים
אוהבים את פילים?
בבקשה עזרו להפיץ את הבשורה
והוסיפו עמוד זה למועדפים
ולסימניות החברתיות שלכם
 
 

 


 

דף הבית >> לימודי יצירת מציאות >> איך יוצרים מציאות - מאמרים >> מי הגאון שישנה את מציאות חייו במו במחשבתו ?!?
יולי 2008

מי הגאון שישנה את מציאות חייו במו מחשבתו ?!?

ענבל רווח
 

הידעת כי פעולות כמו דיבור וחשיבה הן פעולות אנרגטיות המשפיעות ומשנות את הקיים?
כפי שבעיטה בכדור צורכת מהגוף אנרגיה כך גם חשיבה.
עובדה נוספת היא שהאנרגיה הזו שווה לכח. והכח הזה יכול להזיז ולשנות את המציאות שלנו.
נשמע מופרך?
בואו נראה כיצד זה עובד.

כשכדורגלן בועט בכדור, שוב ושוב, ברור לנו כי הוא מוציא אנרגיה וזקוק אחר כך לארוחה טובה, בכדי לחדש את מלאי האנרגיה, לחדש את כוחו.
אנרגיה יכולה לעבור מגוף אחד לשני וללבוש צורות שונות. לעבור מאכילת תפוח לבעיטה בכדור, לעבור ממים לאובניים הטוחנות חיטה לקמח, לעבור מדלק לתנועת מכונית, כמובן שנדרשת פעולה על מנת ליצור זאת!
אנרגיה + פעולה = תנועה = כוח.

אין ספק כי חשמל זו אנרגיה ההופכת לאור וחום.
אנרגיה העוברת לשימושים רבים.
אנו לא רואים אותה, אבל משלמים עליה בכל חודש לחברת החשמל, אנחנו לא מרגישים בכל יום את הכוח שלה אבל יודעים שמכת חשמל חזקה יכולה להעיף אדם רחוק מאוד. כך גם מחשבות ודיבור.
דיבור וחשיבה הן פעולות נוספות בהן עוברת אנרגיה.

גם אם איננו רואים את האנרגיה המופקת מפעולת חשיבה או הדיבור ואיננו יכולים להצביע לאן היא עוברת, היא עוצמתית, בעלת השפעה וערך.

 

זוכרים מה אמרה לנו סבתא כשהיינו קטנים?
תאכל כדי שתהיה חזק.

או

תאכל כדי שתקבל ציונים טובים.

בכמה קלוריות או בכמה אנרגיה אתם משתמשים כאשר אתם חושבים?
בשעה של עבודת מוח אנחנו צורכים כ- 110 קלוריות,
לעומת שעה של הליכה רגילה בה צורכים כ- 130 קלוריות.
מה זו עבודת מוח? למשל: לימוד, חישוב, עבודה על מחשב, דאגה מאומצת.
בשעת שינה לשם המחשה צורכים כ- 65 קלוריות.
כלומר, עצם החשיבה המרוכזת, מעלה את צריכת האנרגיה שלנו.
 
כמה אנרגיה אתם מחליפים כאשר אתם מדברים?

וודאי שזה תלוי גם באופן השיחה, בכמות החום שנפלטת, האם אתם בוויכוח או בדיווח, עומדים או יושבים? תלוי עם מי אתם מדברים? האם המאזין רוצה לשמוע או מתנגד?
מהנתונים עולה כי בשעת שיחת וויכוח (בעמידה עם נפנוף ידיים) צורכים כ- 105 קלוריות.

 אנחנו משלמים תמורה גבוהה על פעילות חשיבה ודיבור של בעלי מקצוע.
הולכים ללמוד ממרצה, מקבלים אבחנה מרופא, מזמינים מומחה למחשבים, נעזרים במעצב גרפי למיתוג, רוכשים מוצר שפותח על ידי מהנדסים.
רבים מאיתנו משלמים תמורה נאה למי שמקדם, מעצים ומרפא אותנו על ידי פעילות המחשבה שלו.

אם כסף הוא ביטוי מקובל להחלפת משהו בעל ערך בדבר בעל ערך דומה, כמה כסף הייתם משלמים לעצמכם בעבור כל מחשבה מחזקת?

 
למה הייתם רוצים להקדיש את החלפת האנרגיות היום?
 

לכוח המחשבות והמילים יש השפעה על מציאות חיינו בכל התחומים, מי שמעוניין לברוא מציאות חדשה בתחום מסוים יכול ראשית להכיר את מפת המציאות כיוצר משמעותי של חייו.

מספרים בתנ"ך על יכולת בריאה מדויקת ובעלת עוצמה כה רבה עד כי העולם כולו נוצר ב- 7 אמירות בלבד.

 
איך נראית השפעת המחשבות והמילים של מציאות חיינו?
הרעיון עלה מהדגמה מעוררת השראה בה צלילים עדינים ומדויקים חרטו רושם על גבי שכבת חול דקיקה.
לצורך ההמחשה נניח לרגע שיש לנו דרך להתחבר למכשיר כיס קטן שמסוגל להפוך את אנרגיית המחשבות ולהניע מכחול עדין, כתגובה למחשבות.
ואותו מכשיר כיס קטן מסוגל להפוך את אנרגיית המילים לכוח ממוקד המניע עפרון. וככה, בשביל ההמחשה נניח כי לפנינו מונח כלי עמוק ורחב מלא בחול דקיק.
האנרגיה שמפיקות המילים שלנו בעזרת גלי המוח וגלי הקול מניעות את העיפרון ומציירות על המפה שבילים ודרכים, בעזרת מכשיר הכיס מתואמת הפעילות החשמלית של המחשבות והרגשות להניע את המכחול המפזר צבע ויוצר כיוונים ודרכי גישה.
לאן מובילה המפה שלכם? האם יש בה כיוונים ברורים?
איך נראית המפה של המחשבות והדיבור שלכם על עצמכם?
איך נראית המפה של הדרך שבה אתם מתארים את העבודה שלכם?

האם הייתם בוחרים ללכת בשבילי המפה שציירתם כאשר חשבתם על העתיד שלכם?

עצרו, הסתכלו וחישבו על זה רגע.
זה יכול להוות תזכורת גם מחר באמצע שיחה שתנהלו.

באילו צבעים צייר המכחול את המחשבות והרגשות שלכם על מערכות היחסים שלכם?

אם הייתם יכולים להתחיל מהיום לשנות את השבילים על ידי ברירת מילים מחודשת, אתם מוכנים לנסות? מה שאתם אומרים, נקלט בתת המודע שלכם, ואתם עצמכם מאמינים לזה. גם אם זו בדיחה נושנה על עצמכם, גם אם זה משפט אוטומטי ששכחנו באיזה רגע בדיוק הוא נברא. הגוף מגיב ומתאים עצמו.

אם הייתם יכולים לצייר מפה בהירה וצבעונית יותר לגבי כל מה שתרצו. הייתם מוכנים לבחור את המחשבות לגבי זה? כי הלך המחשבות הקיים מעלה את אותן תגובות ותוצאות כמו שצוירו עד כה, ובכדי לשנות, הצייר עצמו צריך להתחיל לבחור צבעים חדשים, ככה, לאט ובאהבה.

שימו לב לקשר בין המילים "לצייר" ו"לייצר". מה אתם מייצרים בחייכם? איזו מציאות?

 לכן, כדאי להתחיל ולשים לב לדרך בה אנו בוחרים את המחשבות והמילים. לעיתים, ההתבוננות מבהילה, כיוון שמזהים המון תכנים מחלישים, שלילים וביקורתיים.

אפשר להתנחם ולדעת שכל אחד הגיע לאן שהגיע עם כל המטען הזה, במרבית המקרים התוצאה טובה למדי. בכדי לעשות שינוי, מיותר להוסיף בהלה וביקורת, הלקאה עצמית היא עוד סוג של מחשבה מגבילה שמשרטטת שביל התקדמות של חוסר שביעות רצון ואף אלימות כלפי האני. גם אם אין זה פשוט, כדאי להתחיל בעדינות "לצייר מפה" חדשה. עוזר לחשוב כי למחשבות חיוביות יש כוח עצום פי כמה מכוחן של מחשבות מחלישות.

למי שחפץ להעלות את איכות ה"מפה", התקשורת והתוצאות כדאי להתחיל בשינוי.

ביקורת הפכה מאוד פופולארית ולעיתים נתפסת בטעות כביטוי לחוזק וחוכמה. כך שהפרט ה"נגוע" בכך לא חייב להיבהל, אלא יכול להתחיל לשים ליבו ולבחור. הקולות הכלליים במדינה שהתמכרה בשנים האחרונות לביקורת, בה יש קבוצות שלמות של אנשים שהשיחה הכי מעוררת אנרגיה בעבורם היא להתלונן ולבקר את המצב הקיים, בנוסף אנו מוצפים בדיווחים מהתקשורת המלווים בשמץ או קיטון של ביקורת בכדי להוסיף נופח של אמינות ולתפוס את תשומת הלב שלנו, אם מציירים מפת מציאות לפי הקולות הללו, איזה סוג של מפה מתקבל מתוך הביקורת העצמית שאנו טורחים לפזר עלינו כאומה?

יש מקום לביקורת כמובן, אבל כאשר מקשיבים לאיכות שלה ולכמות שלה מזהים לעיתים התמכרות ולא צורך. כלומר, יש מקום לבחון גם את השיחה הכללית ולהתחיל בשינוי אישי.

 כן, מילים ומחשבות משפיעות זו על זו וממש משנות את המציאות שלנו!
מדובר בסוג נוסף של אנרגיה, ניתנת לכוונון.
היופי והכוח הוא שביכולתנו לבחור להסית את תשומת הלב משיחה או תוכן מחליש לעיתים קרובות יותר. לחזק את תשומת הלב לשיחה או מחשבה מחזקת, ובאפשרות לשנות את הפרשנות.
אין הכוונה להתעלם מחבר במצוקה המספר על הצרות שלו, או לקטוע ילד המתלונן על מקרה שחווה, יש תכנים פנימיים וחיצוניים הדורשים את תשומת ליבנו ודווקא לאחר ביטוי מתאים ומלא מתפנה מקום לתוכן חדש.
אולם יש מקום לשים לב למחשבות והשיחות הרצויות לנו.

ממש כפי שלעיתים נסיט את הוילון על מנת לווסת את צריבת השמש נוכל להחליש השפעה גם בתחום המחשבות והדיבור.

כאשר אנרגית הרוח חזקה, ניתן לקום ולעבור למקום שאינו חשוף לרוחות, כך ניתן לזוז ממקום בו צועקים, רבים או להתקרב למקום בו מתקיימת שיחה מרוממת.

אם צלילי הרדיו צורמים, או חזקים, אפשר לכוון ולהחליש או לשים דיסק עם מוזיקה הנעימה לך, כך גם בנוגע למחשבות ושיחות, תחליטו מתי להחליש.

תוכניות מסוימות בערוצים השונים מסבות לכם כעס, כאב? תבחרו אם להתעדכן בדרך זו או אולי אחרת.

אתם לפני התקדמות בקריירה? "תחלישו" או "תסגרו" שיחות ומחשבות על כשלון, תסבו את תשומת הלב לדוגמאות של הצלחה, תאספו ידע ממאמרים, חברים ומרצים המציגים את הפתרונות וההצלחות בצד תאור המסלול שיש לעבור, אספו את סל ההצלחות האישיות שלכם וראו אותו לנגד עינכם.

השתמשו בחוכמה במאיצי אנרגיה ובמחלישי אנרגיה לטובתכם ולטובת הסביבה.

לא מצליחים להתפטר מהמחשבות המחלישות? אולי זה יעזור: שבו עם עצמכם ורשמו את כל הפחדים הנוראיים ביותר לגבי זה, כל דרכי ההתפתחות המעצבנות או הבלתי מוצלחות, תנקו את כל הסודות שלכם לגבי זה על דף, אחר כך תודו לעצמכם שהעזתם להשליך את כל המחשבות הללו לנייר, ומצאו דרך לזרוק אותו, לקרוע, או לשרוף ולתת הזדמנות לתרחיש נקי וחדש להתקיים. כאילו שאתם מציירים את המפה הגרועה ממנה אתם חוששים על לוח חול אפשרי, וכעת אתם בוחרים שזו לא תהיה המפה העיקרית של חייכם, להגיד תודה על ההזדמנות לצייר מפה חדשה ולבחור לזרוק, להעיף ולנקות את המפה הקודמת שהושפעה ממחשבות הפחד. כלומר- תנו ביטוי הולם ומלא לפחד שלכם או לכל מה שזה לא יהיה.

חפשו באומץ דפוסי מחשבה ושיחה שאתם מייצרים תוך כדי הוצאת אנרגיה, שהכיוון שלהם שונה מהתוצאה הרצויה לכם ותתחילו בשינוי עדין ואוהב. בכל פעם שזיהיתם, החליפו באמירה מחזקת, מכאן יתחיל השינוי. כל פעם שתמצאו עצמכם בשיחה בכיוון שונה ממטרתכם, אמרו משפט או שניים לכיוון הרצוי. שוב, חשוב לא לגנות אחרים או את עצמנו על דפוסי מחשבה מחלישים, גינוי לא מביא שינוי. המחשבות/ שיחות מחלישות או שליליות הם ביטוי להרגל (לפעמים להתמכרות) שנולד מניסיון מר, מהעתקה מהמשפחה, מדורי דורות, מאופנה לאומית או מכל סיבה אחרת.
בכדי ליצור את השינוי עלינו להכיר את המחשבות והמילים המחזקות אותנו ול"צרוך" מהם עוד.
אפשר להיעזר במשפטים מחזקים, בתמונות, בציטוטים, בכתיבה וכוד
(בספר של לואיז היי "אתה יכול לרפא את חייך" יש יופי של עזרה והכוונה)
במקרים מסוימים מחשבות ושיחות מחלישות הם ביטוי מצוקה לחוסר איזון כימי, נפשי או פיזי ולצורך בטיפול פסיכולוגי או תרופתי.

סייג מעניין: כדאי להימנע מלהשליך על אחרים את הצורך בשינוי, במיוחד ילדים, ניתן לתת דוגמא אישית וללמד את עצמנו את התבונה.

מי שחווה כי השינוי אינו קל לו והופך מודע להשפעת מחשבותיו והרגלי השיחה על חייו מוזמן להתעניין בקורס עומק. באתר PILIM אנו ממליצים על כמה מהם, בתוך כך מתאפשרת החלפת דפוסי מחשבה ושיחה באופן מרוכז, עמוק ומחזק, כל אחד ישיג מהפך בקורס עומק.

קחו את עצמכם לכוונון. מגיע לכם.
 

"שים לב למחשבותיך; הן הופכות למילותיך. שים לב למילותיך; הן הופכות למעשיך. שים לב ושפוט את מעשיך; מעשים הופכים להרגלים. הֶיֵה מודע להרגליך; הם הופכים לערכים שלך. הָבֵן וקבל את הערכים שלך; הם הופכים לגורלך." /מהאטמה גנדי

כל הזכויות שמורות לאתר pilim , כל פרסום או העתקה דורש אישורנו בכתב
Go Back  Print  Send Page

אודות אתר פילים מספק מגוון של כלים וידע לצמיחה והתפתחות, בתוך כך כלים להטמעת חשיבה מכוונת, 
מודעת וחיובית בחיינו
 - 
ולשינוי מציאותנו, שינוי אשר יתחיל אצל בודדים ויתפשט אל כלל החברה.

 
 

חפשו אותנו בפייסבוק פילים

 
לייבסיטי - בניית אתרים