מוסיקה בבקשה:
פילים ממליצה על
רדיו מהות החיים
 
עבור לאתר מהות החיים

שתפו את אתר PILIM
FacebookTwitter


 

ספרו על אתר פילים לחברים
אוהבים את פילים?
בבקשה עזרו להפיץ את הבשורה
והוסיפו עמוד זה למועדפים
ולסימניות החברתיות שלכם
 
 

 


 

כוח המילה עפ"י היהדות - אמנון בן ישראל

דף הבית >> לימודי יצירת מציאות >> יהדות וקבלה >> כוח המילה עפ"י היהדות - אמנון בן ישראל

"בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ" והכוונה= בראשית ברא אלוקים את= אותיות מא ועד ת, ואחר כך שמים והארץ מא- עד- ת.

האות היא כמו קוד המתחבר למילה שנותנת כוח לממש דברים= מלשון דיבור. לדוגמא: "תן לי את הדבר הזה", מכוח הדיבור נברא העולם על יד הקב"ה, בכוח האמירה. שנאמר: "ויאמר אלוקים יהי אור .." " ויאמר אלוקים נעשה אדם" וכו.

כתוב בתהילים, "אשרי האיש אשר לא הלך בעצת רשעים ובמושב לצים לא יָשַׁב" בלשון עבר ולא בהווה, והיה צריך להיות כתוב: עם רשעים לא יֵשֵׁב (הווה), כי מקום בו קיים רשע מזדהם ונשארת שם השפעה כתוצאה מדברי הליצנות. וכן להפך. אם היו מדברים רוחניות, המקום היה נשאר בהשפעה רוחנית. כי למלה יש כוח השפעה אנרגטית על העולם. "חיים ומוות ביד הלשון" הן גשמית והן רוחנית, תלוי בדרגה הרוחנית של האדם להשפיע. כאשר אדם מתעלה הוא מעלה את הסביבה, וכאשר אדם אינו מתעלה הוא משפיע ומוריד את הסביבה. כמו ניבול פה וההפך - לשבח וכו.

הדרגה הרוחנית משפיעה על המילים ועל הדיבור ולכן ייצר הקב"ה מצב בו יהיו תמיד אנשים, בכל פינה בעולם, שידברו וישפיעו על חיות העולם. במקומות בהם השמש זורחת בעוד במקום אחר הלילה ירד, ומכאן כוח התפילה בדיבור יום יום בכל פינה בעולם להשפיע ולהיות צינור המחבר להשפיע על העולם מבחינה רוחנית. כמו שחייב לספק לגוף אכילה ושתייה לתת לגוף ולנשמה חיות, התפילה בדיבור מרפאת את העולם.

המילה היא כוח המשפיע על אנרגית חיות העולם. שהרי היא יכולה לרומם ולהוריד, להשפיל ולקומם. אם העולם היה יישן באותו זמן ובאותן שעות, היה הכל מת, לא היה כוח חיות בעולם להתקיים על ידי המילה בדיבור. 

אמנון בן ישראלGo Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

אודות אתר פילים מספק מגוון של כלים וידע לצמיחה והתפתחות, בתוך כך כלים להטמעת חשיבה מכוונת, 
מודעת וחיובית בחיינו
 - 
ולשינוי מציאותנו, שינוי אשר יתחיל אצל בודדים ויתפשט אל כלל החברה.

 
 

חפשו אותנו בפייסבוק פילים

 
לייבסיטי - בניית אתרים